<- powrót

Fale radiowe w kosmetyce pozwalają na wykonywanie liftingu skóry, twarzy, szyi i dekoltu bez użycia skalpela. Zabiegi nie tylko niwelują efekty starzenia, ale działają również zapobiegawczo zwiększając gęstość i odporność skóry.

Działanie fal radiowych polega na przekazaniu ciepła skórze. Pod wpływem temperatury poprawia się ukrwienie skóry poprzez dotlenienie i odżywienie komórek. Dzięki temu komórki pobudzane są do zwiększonej produkcji kolagenu warunkującego jędrność i elastyczność skóry.

Przebieg zabiegu

Obszar poddawany zabiegowi jest nawilżany preparatem, który zwiększa przewodnictwo energii. Za pomocą specjalnych głowic, emitujących fale radiowe, wykonywany jest masaż leczonej powierzchni. Celem zabiegu jest osiągnięcie kontrolowanego rozgrzania tkanek do temperatury około 40-42°C .Czas trwania zabiegu zależy od obszaru poddawanego terapii i wynosi około 60 minut.

Przeciwwskazania do zabiegu:

Choroby nowotworowe, rozrusznik serca, implanty – wszelkiego typu metalowe implanty w ciele, ciąża, tendencja do krwawienia, wewnętrzne procesy krwotoczne w ostrej fazie, zaburzenia czucia bólu i odczuwania ciepła, nadciśnienie, przerwanie ciągłości skóry, złote nici, gorączka.

Niedogodności mogące wystąpić w trakcie zabiegów:

Dyskomfort odczuwany podczas zabiegu opisywany jest przez pacjentów jako znikomy. Po zabiegu występuje zaczerwienienie skóry i przejściowy wzrost temperatury powierzchni poddawanej zabiegowi. Objawy te ustępują po kilkudziesięciu minutach od zakończenia terapii, co umożliwia powrót do normalnej aktywności.

Fale radiowe w terapii skóry:

Procedury zabiegowe dają się zastosować zarówno w obrębie twarzy, jak i całego ciała. Działanie fal radiowych na tkankę pozwala dokonać bezinwazyjnej poprawy elastyczności skóry, poprawić owal twarzy, unieść zwisający podbródek, zmniejszyć ilość zmarszczek, zredukować miejscową tkankę tłuszczową, radykalnie zmniejszyć zwiotczenia skóry w obrębie ramion, brzucha, pośladków czy ud, a także leczyć zaawansowane postaci cellulitu.

 Częstotliwość zabiegów

Pierwsze widoczne rezultaty osiągane są w ciągu 4-6 tygodni. Gruntowna poprawa skóry pojawia się stopniowo w okresie 3-5 miesięcy po zabiegu. Terapia obejmuje 4-6 zabiegów w tygodniowych odstępach.

Komentarze są wyłączone.