<- powrót

Mezoterapia jest niechirurgiczną metodą stosowaną do regeneracji i poprawy wyglądu skóry oraz jej odmłodzenia. Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom aktywnych preparatów poprawia się mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych (lipoliza). Duża popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów. Mezoterapia jest metodą naturalną, dającą długotrwałe rezultaty – koryguje zmarszczki, przywraca gładkość skóry, szybko poprawia kondycję i wygląd skóry.

Przebieg zabiegu:

Indywidualnie do potrzeb pacjenta dobierany jest zestaw substancji aktywnych. Zastrzyki wykonywane są strzykawką o cieniutkiej igle . Robi się je co 0,5-1,5 cm. Ślady po iniekcjach przypominają ukąszenia komara i znikają po 2-3 dniach. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym (zewnętrznym) więc nakłucia są niemal bezbolesne.

Tydzień przed zabiegiem można wcierać preparat z witaminą K – np. Auriderm XO lub żel z arniką. Zapobiega to powstawaniu przekrwienia i siniaków w trakcie zabiegu i po.

Bezpośrednio po zabiegu nie stosować masaży, nie używać szorstkich ręczników. Przez kilka dni nie stosować kremów, nie pić alkoholu, nie korzystać z sauny i solarium.

Niedogodności mogące wystąpić w trakcie zabiegów:

  • nieznaczny ból podczas wstrzyknięć u osób z niskim progiem odporności na ból oraz u osób nie reagujących na zewnętrzne środki znieczulające
  • rumień, obrzęk – występuje bezpośrednio po zabiegu, jest to reakcja skóry na nakłuwanie
  • bardzo rzadkie stany alergiczne objawiające się rumieniem, ustępujące samoistnie po kilku minutach lub godzinach
  • siniaki, krwiaki – ryzyko zmian wzrasta w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków wpływających na proces krzepnięcia krwi (np. aspiryny).

Przeciwwskazania do mezoterapii:

Alergia, ciąża i okres karmienia piersią, cukrzyca, stany zapalne na skórze (w okolicy twarzy) , opryszczka, łuszczyca, skóra źle tolerująca iniekcje, choroba nowotworowa, stosowanie leków przeciwkrzepliwych.

Mezoterapia w odmładzaniu skóry:

Mezoterapię stosuje się profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów starzenia się skóry- zmarszczki, zwiotczenie i ścieńczenie skóry. Stosowanie jej można łączyć z innymi zabiegami estetycznymi. W zabiegach mezoterapii znajduje zastosowanie wiele substancji rewitalizujących i regenerujących takich jak: kwas hialuronowy czy kompleksy multiwitaminowe, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny i poprawiają stan skóry. Po serii zabiegów skóra wygląda znacznie lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia, jędrności i gęstości skóry.

 Częstotliwość zabiegów:

  • intensywna faza leczenia: 1 zabieg na 2 tygodnie przez okres 2 miesięcy
  • faza pielęgnacyjna: 1 zabieg na 1-3 miesięcy

Komentarze są wyłączone.