<- powrót

Jedna z najskuteczniejszych kuracji na przebarwienia o podłożu hormonalnym.  Zabieg może być wykonywany przez lekarza lub kosmetyczkę i kosmetologa współpracujących z lekarzem, którzt odbyli odpowiednie przeszkolenie w tym zakresie.  Zabieg składa się z 2 etapów: w gabinecie osoba przeprowadzająca zabieg oczyszczający i odtłuszczający skórę, a następnie nakłada maskę Cosmelan 1, która przypomina w kolorze ciemny fluid. W domu pacjent zmywa ją bieżącą wodą, po około 5 godzinach. Czas trzymania maski ustala osoba przeprowadzająca zabieg lub lekarz konsultujący, w zależności od fototypu skóry pacjenta. Następnie stosuje krem Cosmelan 2 przez 3 miesiące od zabiegu według schematu dobranego przez osobę wykonującą zabieg i specjalny krem łagodzący – Hdravital faktor K.
Czynnikami aktywnymi w preparatach Cosmelan są: Kwas kojowy, kwas fitowy, arbutyna, palmitynian retinolu, witamina ACE,  tyrosinol.
Pełen efekt jest widoczny po miesiącu.Preparat można stosować dla każdego rodzaju skóry i przebarwień o różnej etiologii. Najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku przebarwień o podłożu hormonalnym (melasma), skóry tłustej i mieszanej, ponieważ oprócz tego, że pozwala pozbyć się plam barwnikowych, reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory i dodaje skórze blasku.

Komentarze są wyłączone.