<- powrót

Jest to zabieg kosmetyczny złuszczania wierzchnich zrogowaciałych warstw naskórka za pomocą mieszanin kwasów AHA i BHA. Zabieg ten wspomaga leczenie wszelakich chorób takich jak: trądzik, nadmierne produkowanie łoju, rozszerzone pory, przebarwienia potrądzikowe czy posłoneczne.

Mechanizm działania kwasów AHA i BHA polega na zwiększeniu odległości pomiędzy komórkami i osłabieniu wiązań pomiędzy nimi, co prowadzi do eliminacji zewnętrznych komórek warstwy rogowej, zmniejsza się grubość tej warstwy co daje skórze następujące efekty: skóra staje się gładka, świetlista, odzyskuje swój ładny kolor, poprawia się napięcie i zwartość skóry, zmniejszają się zmarszczki, wzmacnia się struktura kolagenu oraz przyspiesza jego synteza, odbudowują się włókna sprężyste i poprawia się elastyczność skóry, przebarwienia ulegają rozjaśnieniu, następuje regulacja i normalizacja gruczołów łojowych, ochrona przez zaskórnikami – oczyszczenie i zabezpieczenie przed ponownym zapchaniem mieszków włosowych, ściąganie rozszerzonych porów skóry, wygładzanie blizn potrądzikowych.

Usunięcie zewnętrznej warstwy naskórka powoduje głębokie oczyszczanie i odblokowanie porów skóry, jej rewitalizację, odświeżenie i rozjaśnienie. Po zabiegu powstaje nowa, delikatna, gładka i lepiej nawilżona skóra. Peeling w niczym nie ogranicza aktywności zawodowej, nie wyklucza z życia codziennego.Przy odpowiedniej ochronie przed promieniowaniem słonecznym kuracja może być przeprowadzana cały rok.

Rodzaj kwasu używanego podczas zabiegu ustalany jest indywidualnie, w zależności od rodzaju i problemu skóry.

Komentarze są wyłączone.